Mieszkańcy powiatu kościerskiego mają za sobą ciężką noc. Początek weekendu nie był tak wesoły, jak można by oczekiwać. Region nawiedziła bowiem nawałnica, która dokonała poważnych zniszczeń. Nikomu na szczęście nic się nie stało, ale nie obyło się bez strat. Strażacy mają za sobą ponad 100 interwencji i jesteśmy przekonani, że tej nocy nie mieli szans na odpoczynek.

Nawałnica dała się ludziom we znaki

O tym, że liczne miejscowości w Polsce nawiedzi niebezpieczna nawałnica, ostrzegano już wiele godzin wcześniej. Skutkom gwałtownych burz, ulewnych deszczy i porywistego wiatru trudno jednak zapobiec. Trudno bowiem przewidzieć faktyczną siłę żywiołu, a zabezpieczenie dachu na kilka godzin przed wichurą nie jest możliwe. Jedyne, co można było zrobić, to pozbierać rzeczy z balkonów, podwórek i zabezpieczyć zwierzęta. Tak też zrobiono w powiecie kościerskim, gdzie uszkodzeniu uległo sporo budynków gospodarczych. Na dokładkę zmagano się z powalonymi drzewami i zerwanymi liniami energetycznymi. W tej chwili jest już znacznie spokojniej, ale strażacy wciąż pracują, likwidując skutki nawałnicy.

XXII Targi Książki, czy się odbędą?

Na dzisiaj, czyli sobotę 2 lipca, zaplanowano dwudziestą drugą już edycję Targów Książki. To fascynujące wydarzenie gromadzące pisarzy z regionu Kaszub i Pomorza, oraz miłośników książek, każdego roku odbywa się na Rynku w Kościerzynie. Start imprezy zaplanowano na godzinę 10:00 i wszystko wskazuje na to, że targi rozpoczęto zgodnie z planem. Wydarzenie ma zakończyć się o godzinie 14:00 i będzie to zakończenie efektowne. Pojawi się bowiem tort z okazji 75-lecia Biblioteki Publicznej. Ta część wydarzenia będzie miała miejsce w czytelni Biblioteki w Kościerzynie. Targi Książki są świetną okazją do nabycia ciekawych pozycji książkowych i spotkania z ulubionymi autorami. Warto znaleźć chwilę, by pojawić się na targach i miło spędzić czas!

Może Cię zainteresować: https://liweb.pl/dlaczego-nie-lubimy-czytac-ksiazek/.