Wieczorem 10 marca 2024 roku, w małej miejscowości Stara Kiszewa, doszło do sytuacji, która wymagała zdecydowanej interwencji funkcjonariuszy policji. W pewnym momencie na drogach powiatu kościerskiego pojawił się 23-letni mieszkaniec tego rejonu, siedzący za kółkiem swojego auta marki BMW, który natychmiast zwrócił na siebie uwagę patrolujących funkcjonariuszy.

Wkrótce okazało się, że ich podejrzenia nie były bezpodstawne. Od młodego mężczyzny unosił się intensywny zapach alkoholu, który był tak silny, że z miejsca wzbudził alarm wśród stróżów prawa. Natychmiast przystąpiono do kontroli stanu trzeźwości kierującego za pomocą alkomatu.

Wynik badania był jednoznaczny – kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wobec tak oczywistego naruszenia przepisów ruchu drogowego, natychmiast podjęto decyzję o zatrzymaniu praw jazdy 23-latka.

Mężczyzna będzie teraz musiał stawić czoła konsekwencjom swoich czynów, które są bardzo poważne. Za popełnione przestępstwo, jakim jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Ponadto może zostać obarczony wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia jakiegokolwiek rodzaju pojazdów.

Pragniemy z tej okazji przypomnieć o wielkiej odpowiedzialności, jaka spoczywa na kierowcach. Prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu stanowi śmiertelne zagrożenie nie tylko dla osoby znajdującej się za kółkiem, ale także dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.