W dniu dzisiejszym, dokładnie 20 września, miał miejsce tragedia na drodze. Scena zdarzenia to gmina Liniewo, a konkretnie trasa Wysin-Chrósty Wysińskie. Okoliczności tragedii wiążą się z utratą kontroli nad pojazdem przez 21-letnią kobietę, co doprowadziło do dramatycznego wypadku, gdzie ofiarą stało się 2-letnie dziecko.

Szczegóły tragicznego zdarzenia przedstawiają się następująco: młoda kierowca Skody Fabii najprawdopodobniej straciła kontrolę nad swoim autem. Kobieta zjechała na pobocze, a następnie uderzyła w drzewo. Po kolizji samochód dachował. Na skutek tego fatalnego wypadku na miejscu śmierć poniosło dwuletnie dziecko. Stan kierującej natomiast określany jest jako ciężki – została ona natychmiast przewieziona do szpitala – jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, Piotr Kwidziński.

Śledztwo, które prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratury, ma na celu ustalenie przyczyn tego tragicznego zdarzenia. Badania powinny wyjaśnić, co doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem przez 21-letnią kobietą. Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że kobieta mogła być w stanie ciąży. Bezpieczeństwo dziecka było zapewnione poprzez fotelik.