Spacer po terenach zielonych powinien sprawiać przyjemność. Niestety, mieszkańcy Kościerzyny wyjątkowo często wpadają przy okazji na sterty śmieci. Czyżby to właśnie nielegalne wysypiska odpowiadały za zmniejszenie produkcji śmieci w mieście? Możliwe. Kolejną stertę śmieci znalazł przechodzeń, korzystający ze ścieżki w pobliżu miejskiego stadionu.

Opony i fragmenty samochodów. Policja szuka osoby odpowiedzialnej za nielegalne wysypisko

Mieszkańcy Kościerzyny z pewnością doceniliby więcej drzew w przestrzeni miejskiej, ale zamiast tego krajobraz miasta zdobią rabaty śmieciowe. Na nielegalne wysypisko przy ulicy Kamiennej natknął się spacerujący mężczyzna, który natychmiast zgłosił sprawę władzom Kościerzyny. Okazuje się, że wysypisko zgłosiły także inne osoby, a policja już prowadzi dochodzenie w sprawie. Sprawcę być może uda się złapać, gdyż wśród śmieci są części samochodowe i opony. Tego rodzaju odpady mogą naprowadzić na trop właściciela.

Nielegalnych wysypisk jest w Kościerzynie dużo, ale na szczęście mieszkańcy nie dają za wygraną i skrupulatnie zgłaszają wszystkie przypadki. Słusznie, gdyż w społeczeństwie jest siła, za której pomocą można walczyć z zaśmiecaniem przestrzeni publicznej.