Już niedługo, bo w ten weekend (21 sierpnia) odbędzie się 6. edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Wydarzenie ma charakter prorodzinny i zachęca do aktywnego trybu życia na świeżym powietrzu. Jest to niesamowita okazja na spędzeniu czasu z najbliższymi. Rajd nie jest nastawiony na rywalizację, a nagrody są przewidziane dla wszystkich

Jak będzie wyglądał tegoroczny Rodzinny Rajd Rowerowy?

Rodzinny Rajd Rowerowy urządzany jest co roku, niezmiennie od 6 lat. Organizowany jest przez Lokalną Organizację Turystyczną „Serce Kaszub”. Jest to impreza ruchoma, która wędruje po całym powiecie i za każdym razem trafia do innej gminy. W tym roku impreza odbywa się w Dziemianach. Zarówno początek, jak i koniec trasy zaplanowany jest na placu przy Gminnym Centrum Informacji Turystycznej.

Na zawodników czekają dwa warianty trasowe: MINI (24 km) i MAXI (43 km). Obydwie prowadzą przez najpiękniejsze zakątki i widoki kaszubskich regionów. Planowany jest również punkt postojowy, w którym będzie można odpocząć, cos przekąsić, a także poznać innych uczestników rajdu. Za metą natomiast będzie czekać na wszystkich ciepły obiad. Wyznaczony szlak będzie odpowiednio przygotowany i przez cały czas trwania rajdu nadzorowany. Za bezpieczeństwo będą odpowiadać przedstawiciele Rowerowych Kaszub. 

Nikt nie wyjdzie bez nagrody! Każdy uczestnik, który dotrze na metę otrzyma medal i dyplom uczestnictwa. Przewidziane są także 3 dodatkowe nagrody, które przyznane będą najstarszemu i najmłodszemu uczestnikowi, a także największej rodzinie. 

Jak wziąć udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym?

Swój udział będzie możesz odnotować w dniu imprezy od godziny 9:00 – na placu, gdzie znajduje się start i meta rajdu. Warto pamiętać, że udział w imprezie jest odpłatny. Jeśli jednak zdecydujesz się na rejestrację swojego uczestnictwa do 18 sierpnia poprzez internet to możesz liczyć na niższe koszta udziału. Ceny różnią się w zależności od wieku uczestnika, a nawet wielkości całej rodziny, ale w dniu imprezy ceny opłaty startowej oscylują w zakresie od 20 do 80 złotych. Natomiast dzisiaj, do końca dnia, ceny wynoszą od 10 do 45 złotych. Różnica jest naprawdę spora.

Dokładne informacje na temat wydarzenia i opłat startowych, a także formularze zgłoszeniowe możesz znaleźć na stronie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub”.