Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach to wyjątkowe miejsce, które umożliwia poznanie kultury i tradycji Kaszub. Park oferuje wiele ciekawych atrakcji, które wprowadzają odwiedzających w autentyczną atmosferę kaszubskiego życia.

Atrakcje Parku Etnograficznego

Park Etnograficzny posiada wiele autentycznych budynków, tzw. skansenów, które odzwierciedlają tradycyjną architekturę kaszubską. Można zobaczyć chałupy, stodoły, kuźnie, wiatraki i inne budynki wraz z ich wyposażeniem. Każdy skansen przedstawia inny okres historyczny i odzwierciedla różne aspekty życia na Kaszubach.

W ramach wizyty w parku można wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych, gdzie odbywa się nauka tradycyjnych kaszubskich technik rzemieślniczych. Można spróbować swoich sił w pleceniu koszy, wyplataniu wikliny, rzeźbieniu w drewnie czy tkaninie na krosnach.

Kaszubski Park Etnograficzny jest także miejscem organizacji różnych wydarzeń kulturalnych. Podczas tych wydarzeń można zanurzyć się w bogatej kulturze kaszubskiej, obcując z tradycyjną muzyką, tańcem i sztuką. W parku organizowane są również wystawy i prezentacje, które przedstawiają historię, kulturę i tradycje Kaszub. Co najlepsze, Park Etnograficzny otacza piękna kaszubska przyroda, dlatego jest to idealne miejsce na spędzenie czasu na łonie natury, ciesząc się jednocześnie unikalną atmosferą kaszubskiej wsi.