Nie do końca przepadasz za tymi wszystkimi tłumami, z którymi praktycznie zawsze przychodzi ci się zmagać, gdy tylko po raz kolejny ubzdurasz sobie spędzenie letnich wakacji nad morzem? Jeżeli mimo niechęci do zgiełku, tandety i krzyków nie jesteś w stanie zrezygnować z corocznego podziwiania Bałtyku, spróbuj przynajmniej zmienić standardowy termin wyjazdu i choć ten jeden raz przekonaj się, czym tak naprawdę jest zima nad morzem.

O wakacjach nad morzem

Wyjeżdżając nad morze w jakimkolwiek miesiącu poza lipcem i sierpniem dajesz sobie prosty dostęp do wspaniałych hoteli, które nagle okazują się mieścić w wyznaczonym przez ciebie budżecie. Pozwalasz sobie na nocleg w luksusowym kurorcie, który do tej pory oglądałeś wyłącznie na zdjęciach albo z ulicy. Trafiasz do miejsca, w którym nie tylko śpisz, ale też i doświadczasz różnych przeżyć, bo korzystasz z darmowego dostępu do jacuzzi, pływasz w hotelowym basenie, a wieczorami udajesz się na kameralny koncert w kawiarni i kończysz go emocjonująca grą w kręgle.

Kąpiel zawsze dobrym pomysłem

Niezależnie natomiast od tego, gdzie na tych zimowych wakacjach przyjdzie ci się zatrzymać, zawsze dasz sobie dostęp do podstawowej atrakcji wszystkich nadmorskich kurortów, czyli do samego Bałtyku, w którym wbrew pozorom nawet w grudniu, styczniu czy sierpniu możesz się… kąpać! Zimowy urlop nad morzem coraz częściej jest łączony z popularnym teraz morsowaniem. Morsują chociażby nad morzem w miejscowości Dziwnów (sprawdź więcej na www.dziwnow24.pl). A nawet jeśli w takich zimnych kąpielach nie masz żadnego doświadczenia, planowany wyjazd stanie się idealną okazją do tego, by tego doświadczenia nabrać. Nie bój się, bo morsowanie tylko wygląda na przerażające. W rzeczywistości jest to świetna zabawa, która naprawdę uzależnia.

Jeżeli natomiast jeszcze do niedawna zimowe ferie spędzałeś głównie w górach, prawdopodobnie ucieszy cię wiadomość, że nawet nad morzem będziesz mógł pozjeżdżać sobie na… nartach! Świetne stoki znajdziesz chociażby w Sopocie czy Jarosławcu. Zima nad morzem to takie połączenie naprawdę zróżnicowanych rozrywek i najróżniejszych form spędzania czasu.