Miasta w Polsce i za granicą robią wszystko, by pozytywnie kojarzyć się turystom. Kościerzyna również zmienia się i unowocześnia, pragnąc zwiększyć swoją atrakcyjność w oczach zwiedzających. W związku z tym w mieście nie mogło zabraknąć popularnego napisu I love z nazwą miejscowości. Tego typu instalacje do robienia zdjęć są obecne chyba w całej Europie, a nawet w Korei Południowej. Napis I Love Kościerzyna został ciepło przyjęty przez mieszkańców, ale nie zabrakło głosów krytyki.

Turysto, zatrzymaj się w Kościerzynie!

Napis I Love Kościerzyna stanął w centrum miasta i jest dobrze widoczny z różnych stron. Dzięki temu przejeżdżający ulicami Kościerzyny podróżni mogą z łatwością dostrzec ten pozytywny akcent. I niby jest to drobiazg, zwykły napis, ale jednak robi różnicę. Instalacje I Love są niezwykle popularne w Polsce i na świecie, ponieważ stanowią idealne tło do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. A przecież obecnie trudno wyobrazić sobie życie bez zdjęć!

Co jest nie tak z napisem I Love Kościerzyna?

Napis w Kościerzynie jest podświetlany na zielono, co w połączeniu z białym kolorem instalacji tworzy barwy przypominające te należące do klubu piłkarskiego z Trójmiasta. Gdyby patrzeć w ten sposób, trzeba byłoby zrezygnować z większości kolorów, gdyż każda barwa może skojarzyć się z jakąś flagą, herbem, czy właśnie barwami klubu sportowego. Niektórym nie spodobała się również lokalizacja, uznana za mniej reprezentacyjną. Burmistrz Kościerzyny odniósł się do wszystkich zarzutów, udowadniając, że centrum miasta było najlepszym wyborem do zamontowania instalacji.

Zrobiliście już sobie pamiątkowe zdjęcia przy napisie I Love Kościerzyna? Skąpany w jesiennym słońcu napis prezentuje się naprawdę ciekawie.