Siły policyjne przystąpiły do realizacji działań pod kodową nazwą „Trzeźwość”, które były skupione na poprawie bezpieczeństwa na drogach. Ta kampania została stworzona w sprzężeniu z wydarzeniem organizowanym przez dzieci i młodzież z różnych szkół funkcjonujących na terenie gminy Kościerzyna, które miało na celu podkreślenie znaczenia trzeźwości wśród użytkowników dróg.

Młodzi mieszkańcy gminy Kościerzyna postanowili skierować przypomnienie do wszystkich kierowców o istotności zachowania zasad bezpieczeństwa na drodze. Kampania „Trzeźwość” odbywała się na drogach prowadzących przez Kaliskie Kościerskie i Wielki Klincz. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie prowadzili badania alkomatem, sprawdzając stan trzeźwości kierowców. W działaniach tych uczestniczyli również uczniowie ze szkół zlokalizowanych w Kaliskach Kościerskich i Wielkim Klinczu.

Edukacyjne materiały informacyjne oraz elementy odblaskowe były wręczane kierowcom przez młodzież. Organizatorzy kampanii wyrażali nadzieję, że takie działania mogą skłonić kierowców do głębszej refleksji na temat konsekwencji prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Niestety, w wielu tragicznych wypadkach, ofiarami nietrzeźwych kierowców bywają często dzieci. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem i entuzjastycznym odzewem społeczności.