Na początku tygodnia na przejściu dla pieszych przy ulicy Kartuskiej w Kościerzynie doszło do przerażającego wypadku. Kierowca busa potrącił starszą kobietę, która niestety nie przeżyła zderzenia z pojazdem. Kobieta zmarła na miejscu, a policjanci badają okoliczności zdarzenia. Głos w sprawie zabrali również mieszkańcy miasta, wskazując, że jedną z przyczyn wypadku mogło być koszmarne oświetlenie pasów.

Kierowca busa był trzeźwy

Było późne popołudnie, kiedy ulica Kartuska zabłysła światłami policyjnych wozów i karetki pogotowia. 31-letni kierowca dostawczego busa śmiertelnie potrącił starszą kobietę, która mogła mieć około 80 lat. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób doszło do tego tragicznego wypadku. Policjanci prowadzą rozmowy z kierowcą, usiłując wyjaśnić, co zaszło. Kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Więcej informacji o okolicznościach tragedii usłyszymy wkrótce. Tymczasem wieści o wypadku przy Kartuskiej wywołały zagorzałą dyskusję w internecie. Mieszkańcy Kościerzyny po raz kolejny apelują o wymianę oświetlenia przy pasach na jednej z najniebezpieczniejszych ulic w mieście.

Czy wypadek spowodowało kiepskie oświetlenie?

Jesteśmy w samym środku sezonu zimowego i warunki na drogach pozostawiają wiele do życzenia. Po godzinie szesnastej wciąż robi się ciemno, co w połączeniu z niesprzyjającą pogodą naprawdę ogranicza widoczność i utrudnia hamowanie. Kierowcy ograniczają prędkość i niejednokrotnie z duszą na ramieniu przejeżdżają przez najbardziej oblodzone odcinki dróg.

Mieszkańcy Kościerzyny zgodnie twierdzą, że na przejściu dla pieszych przy Kartuskiej nie widać nic. Oświetlenie jest wyjątkowo słabe, a jego wpływ na bezpieczeństwo na pasach potwierdzają liczne kolizje i wypadki. Czasami kierowcom udaje się wyhamować na czas, ale zdarza się, że wypadku nie da się uniknąć.

Czy władze miasta usłyszą apele mieszkańców i oświetlenie przy Kartuskiej zostanie zmodernizowane? Wszystko wskazuje na to, że inwestycja w oświetlenie przejścia dla pieszych jest niezbędna. Ludzie rzadko bywają tak zgodni. Słabe oświetlenie istotnie może być przyczyną wielu podbramkowych sytuacji na pasach.