Dr Radosław Flisikowski, znany lekarz i działacz społeczny, otrzymał pośmiertnie honorowe odznaczenie od Rady Gminy Kościerzyna. Został uhonorowany medalem oraz odznaką „Złoty Laur”. Nie było żadnych sprzeciwów wobec tej decyzji – poparcie było jednomyślne. Wyjaśnienie uchwały przedstawił przewodniczący Rady, pan Andrzej Bober.

Jako jeden z założycieli Kościerskiego Klubu Morsów „Forrest Gump”, Dr Flisikowski przyczynił się do popularyzacji zdrowego stylu życia poprzez morsowanie wśród mieszkańców. Jego działania aktywnie wpłynęły na budowanie relacji partnerskich między gminami Kościerzyna i Pniewy. Był on także twórcą i organizatorem corocznych Biegów Morsa w Garczynie.

Jego wielostronne osiągnięcia obejmowały również bezcenne wsparcie dla Osady Burego Misia i Caritasu. To dzięki wkładowi dra Radosława Flisikowskiego powstała kościerska trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która zarówno rozpoczyna, jak i kończy swój bieg w Osadzie Burego Misia.

Dr Radosław Flisikowski, niestety, zginął w tragicznym wypadku 22 października ubiegłego roku, kiedy to został potrącony na przejściu dla pieszych. Rodzina zmarłego lekarza otrzyma odznaczenie 18 lutego w Garczynie, podczas tegorocznej edycji Biegu Morsa.