Gwałtowne przeszkody w ruchu pojazdów nadchodzą w Kościerzynie, konkretnie na ulicy Słowackiego. Przewidziane kłopoty w ruchu są spowodowane pracami budowlanymi, które mają miejsce na tym odcinku.

Przez poprzedni tydzień, na ulicy Świętojańskiej, kierowcy doświadczyli sporo problemów, które trwały kilka dni. Utrudnienia te były spowodowane pracami budowlanymi na ulicach Kowalskiej i Jeziornej. Niemniej jednak, teraz podobne przeszkody czekają na kierowców w innym sektorze miasta. Choć ten obszar miasta nie jest tak gęsto zaludniony, kierowcy, a zwłaszcza mieszkańcy tego rejonu, powinni przygotować się na nieprzewidziane problemy.

Komunikat oficjalny dotyczący zaistniałej sytuacji został już wydany przez władze miasta.

Komunikat od władz miejskich informuje: „W związku z planowanymi pracami frezowania nawierzchni drogi 19 lutego, fragment ulicy Słowackiego w Kościerzynie (od ul. Mickiewicza do ul. Tetmajera) zostanie wyłączony z ruchu. Od 20 lutego planowane jest rozpoczęcie prac przy budowie kanalizacji deszczowej od strony ul. Mickiewicza, co spowoduje kolejne wyłączenia odcinkowe z ruchu. Ruch na ulicy Słowackiego i przyległych do niej będzie dozwolony tylko dla mieszkańców tych ulic oraz służb komunalnych. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia i liczymy na Państwa cierpliwość”.

Burmistrz Michał Majewski wielokrotnie podkreślał w rozmowie z naszą redakcją, że niemożliwe jest przeprowadzenie kompleksowych modernizacji ulic bez generowania pewnych utrudnień.