W Kościerzynie, oficerowie działający pod egidą Komendy Powiatowej Policji, zatrzymali na gorącym uczynku 39-latka. Mężczyzna ten został przyłapany posiadając w swoim domu substancje nielegalne. W trakcie przeprowadzonej kontroli, funkcjonariusze wykryli marihuanę i amfetaminę ukrytą w szafce nocnej. Śledztwo prowadzone przez lokalną policję doprowadziło do postawienia oskarżonego zarzutu dotyczącego posiadania dużej ilości środków odurzających. Za takie delikty, zgodnie z obowiązującym prawem, grozi surowa kara – do 10 lat pozbawienia wolności.

Zawiadomienie o zakłóceniu ciszy nocnej w jednym z bloków mieszkalnych w Kościerzynie, wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji. Oficer bez zwłoki skierował patrol na miejsce zdarzenia.

Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy kościerskiej policji, podkreślił, że agresywność i nerwowe zachowanie 39-letniego mężczyzny nasiliło się na widok mundurowych. Policjanci natknęli się na biały proszek rozsypany na szafce nocnej, a po jej dokładnym przeszukaniu, znaleźli amfetaminę i marihuanę. Całkowita ilość zabezpieczonych narkotyków wyniosła ponad 150 porcji.