Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej. Przestrzeganie poniższych zasad pomoże Ci zminimalizować ryzyko niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

Na jazdę hulajnogą zabierz zdrowy rozsądek

Odpowiednie wyposażenie ochronne w postaci kasku jest bardzo ważne podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej. Dodatkowo zaleca się noszenie ochraniaczy na kolana, łokcie i nadgarstki. Zapoznaj się z lokalnymi przepisami dotyczącymi korzystania z hulajnóg elektrycznych. Upewnij się, że wiesz, gdzie możesz jeździć, jakie są ograniczenia prędkości, a także jakie zasady obowiązują na chodnikach, ścieżkach rowerowych i drogach.

Podczas jazdy bądź świadomy otoczenia i przeszkód na drodze. Unikaj nierówności terenu, dziur, luźnych kamieni czy innych przeszkód, które mogą spowodować utratę równowagi. Jeśli jedziesz po chodniku, zwracaj uwagę na pieszych i ustępuj im pierwszeństwa. Unikaj jazdy po jezdniach o dużym natężeniu ruchu. Wybieraj bezpieczne trasy, takie jak ścieżki rowerowe, jeżeli są dostępne.

Przystosuj prędkość do warunków drogowych i otoczenia. Unikaj zbyt dużej prędkości, zwłaszcza na terenach zamieszkałych, w pobliżu pieszych i wąskich przejść. Pamiętaj o używaniu hamulców, aby kontrolować prędkość i zatrzymywać się w bezpieczny sposób.