Rządowy program „Polski Ład” przeznaczy na gminę Kościerzyna około 45 milionów złotych. Z tych pieniędzy mają być finansowane inwestycje rozbudowujące infrastrukturę drogową, a także wodno-kanalizacyjną. Przewidziane są również wydatki na rozwój sportu i kultury. Samorząd powiatu kościerskiego ma już przygotowany rzeczowy projekt na zainwestowanie rządowego wsparcia. 

Jakie inwestycje planują samorządy powiatu kościerskiego?

Władzę miasta Kościerzyna potrzebują pieniędzy na przeprowadzeniu kilku inwestycji. Planowana jest między innymi budowa ulicy, na którą potrzeba około 5 milionów złotych. Stadion ma się również doczekać nowiutkiej bieżni z ośmioma torami, to z kolei bezie kosztować miasto prawie 7 mln złotych. Najdroższą inwestycją na liście jest unowocześnienie i przebudowa pomieszczenia do produkcji komposty przy kościerzyńskiej oczyszczalni ścieków (tutaj zakłada się wydatki na poziomie 15 mln złotych).

Gmina Kościerzyna również przedstawiła już swoje plany. Pieniądze z dofinansowania mają zafundować remont na trasie Grzybowo — Łubiana. Droga ma się w końcu doczekać asfaltu na powierzchni. Następną inwestycją ma być nowa hala sportowa w Łubianie, na którą ma zostać przeznaczone około 10 mln złotych. Spora część rządowego dofinansowania ma też pójść na budowę infrastruktury kanalizacyjno-wodociągowej.